Продовжуючи тему статей про SEO і монетаризации блогів, поговоримо про те, як можна збільшити кількість передплатників RSS. Не розтікатимуся типу "створюйте цікавий контент", бла-бла-бла .. Приведу лише конкретні дієві ради, які використовую на своїх сайтах. Почнемо з мотивації. А нафига мені ті передплатники?

* Отримуємо постійних відвідувачів свого блогу або сайту.
* * Рекламодавці зазвичай платять за свою рекламу більше тим сайтам, у яких більше передплатників RSS.
* * По збільшенню кількості передплатників-росте траст сайту для відвідувачів, що примушує їх знову прийти.

Якщо з мотивацією проблем немає, приступаємо до дій:

1. Розмістите на видному місці у верхній частині сайту велику яскраву кнопку з написом "RSS". Це змусить відвідувача звернути на неї увагу. Зазвичай використовують помаранчевий колір, але я пішов далі: в кризу актуальний, як ніколи хліб))
2. Тільки повний текст в RSS. Більшість читачів користуються різноманітними десктоп-читалками або онлайн сервісами, і кому може бути просто лінь перейти кудись там по посиланню.
3. Різноманітність способів підписки дасть можливість вибору. Додайте також спосіб по e-mail. Деякі слово RSS ставить на рівні із словом IBM або SEO. На жаль українська блогосфера досить погано розвинена. І це наша провина!
4. Використовуйте який-небудь плагин для додавання у кінці кожної публікації пропозиції підписатися на RSS -ленту.
5. Перевірте, визначається автоматично RSS -лента браузерами. Наприклад FF або Opera в адресному рядку відразу покажуть іконку-повідомлення, що тут транслюється RSS.
6. Пишіть коротко, але одночасно цікаво. Текст має бути чітко структурованим і лаконічним, якщо це не художній твір. Більшість читачів бажають знати "усе і відразу".
7. Створюйте цікаві заголовки. Адже у фідері видно тільки заголовки. Але не перестарайтеся, щоб не потрапити в розряд "жовтих" сайтів.
8. Російський сегмент тырнет часто використовує слов'янську психологію, яку так чітко просік засновник "МММ", : пропонує своїм передплатникам різні халявные (нікому не потрібні) курси, книги, ради і так далі із зазиваючи заголовками. Наприклад "Як запрацювати на паль блоги 1000 $ / міс. не напружуючись ". Може і у нас проканае? ))
9. Зробіть закритий розділ, доступ до якого є тільки в передплатників. Природна цікавість повинна спрацювати))
10. Створюйте конкурси з призами і цінними призами або послугами. Це змусить знову і знову повернутися, а в конце-концов і підписатися, щоб не бігати по 100 разів.
11. Зареєструйте свою RSS -ленту в усіх можливих RSS -каталогах. Є шанс підчепити "випадкових" передплатників.
12. Чим більше маєте передплатників-тим більше про це говорите на своєму сайті (і не лише). Наші вибори свідчать про те, що люди вважають за краще пересуватися стадом, індивідуалізм не в моді.