Народження імені : Rolls-RoyceЧарльз Роллc, що народився в 1877-му році, був третьою дитиною лорда Ллангаттока. У 1896-му році парубок став одним з перших в Англії, хто купив автомобіль. Це була французька машина марки Peugeot, оскільки вітчизняного виробництва тоді у Великобританії не було.

Англійці і чути не хотіли про цих жахливих "безкінні" екіпажі. Парламент проголосував за ухвалення закону "Red Flag Act" ("закон червоного прапорця", скасований в 1896-му році), згідно з яким перед кожним таким саморушний екіпаж повинен йти людина і розмахувати червоним прапором! Автомобілі і автогонки стали пристрастю Чарльза Роллса. У 1902-му році він відкрив в Лондоні перший, а трохи пізніше і другий гараж. У 1910-му році він загинув з екіпажем свого літака в авіакатастрофі над Борнемутом.

Анри Ройс народився в 1863-му році в сім'ї мірошника. Пропрацювавши деякий час на залізниці, він заснував власну фірму по виробництву електроприладів. Він також став завзятим автолюбителем і в 1903-му році купив малолітражний автомобіль французької марки Decauville ("Дековиль"). Талановитий механік, Анри переробив цей жахливо гримливий агрегат, в майже безшумний автомобіль. Окрім цього, він зібрав три такі ж моделі. Отже, так вийшло, що перші "ройсы" були наполовину французькими.

У 1904-му році родовитий Чарльз Роллс випробував цей автомобіль. Повністю покірний його можливостями, він підписує договір з Ройсом і торговцем Клодом Джонсоном на виробництво і продаж автомобілів марки Rolls-Royce. Першу випущену ними модель Джонсон назвав Grey Ghost ("Сіра примара"), оскільки машина їздила майже безшумно. У 1906-му році з'явилася Silver Ghost ("Срібна примара"), ще більш безшумна модифікація, а в 1925-м-Phantom ("Фантом"), Безшумність назавжди залишилася для Rolls-Royce головним козирем при продажі. Добре відомий рекламний слоган, придуманий американцем Дэвидом Огилви, : "І при швидкості 100 кілометрів на годину двигун Rolls працює не голосніше за електронний годинник".

З книги Бернара Галі "BRAND : Народження імені"