Останні тижні півтори мав тісне спілкування з представниками однієї з наших вітчизняних корпорацій з приводу опублікованої в одному з моїх блогів статті про одну з їх торговельних марок (як вже говорив-люблю каламбури :) )))).

Суть справи була в наступному: в посту приклад замовленої "чорнухи" на цю торговельну марку, відразу ж-офіційне спростування, надано прес-службою корпорації.
ПЕРЕД усім цим (і в самій назві поста)-чітка інформація про те, що це приклад недобросовісної конкуренції і заказухи в чистому вигляді.

Тепер по певних пошукових запитах цей мій пост потрапив в топ видачі гуглу. І незважаючи на зміст публікації-викликав певну кількість телефонних дзвінків на гарячу лінію корпорації з питаннями і посиланням на саме цю публікацію.

Були і офіційні скарги моєму хосту, про що скажу декілька слів у кінці, і телефонні розмови з маркетологами і юристами, і тривалі переговори.

Ось що хочу донести до суспільства: в таких випадках особам, які хочуть прибрати публікацію з Вашого блогу (далі-позивач), треба не лише це-а потрібне ще і швидке видалення цього контенту з пошукової видачі (у тому числі і з кеша);
і якщо першого можна досягти через наїзди на хост-те іншого не знаю: якщо з самого блогу видалити контент-те які далі можуть бути претензії, які важелі впливу на блоггера?

Крім того-хто тоді заборонить блоггерові розповісти про усе, що сталося, по усіх соціалках, блогохостингах т.д.? А це, мабуть, не та реклама, яку хоче бачити позивач.

Тобто або-або: або позивач вважає Вашу публікацію незаконною, і що порушує національне законодавство і його права-і тоді може сміливо йти до суду і шукати правду, і у такому разі він дійсно позивач.
Чи-він хоче, щоб просто швидше цей контент зник з усюди звідки тільки можна, і у такому разі він-не позивач, а особа, яка хоче отримати від Вас ряд послуг; погодитеся, це вже звучить зовсім по-іншому, і тут позивач автоматично перетворюється на потенційного працедавця.
Погодитеся, усе абсолютно справедливо (звичайно, якщо публікації не постять свідомо з метою викликання подібної реакції з боку тих, кому вони заважають-це вже неетично)!

На практиці, звичайно, обоє ці "або" частіше з'являються одночасно: з одного боку на блогера давлять погрозами судових позовів і скаргами до хосту, з іншої-пропонують те "улагодити" справу в обмін на задоволення "Ваших побажань".
Причому це, як правило, різні люди-ну, усі бачили фільми, знаємо що таке "хорошо-поганий поліцейський";)
І це-абсолютно одночасно: в якій те момент Ви упевнені, що домовився з одним представником позивача, а вже в наступному-інший дзвонить і говорить, що вже відіслав скаргу Вашому хосту, усе це в загрозливих тонах і так далі і тому подібне
Причому "перший" представник в хвилину стверджує, що абсолютно не обізнаний про дії "другого", і що це, даруйте, просто нерви-справа складна, начальство давить і таке інше.

ЯКЩО все ж позивач є не позивачем, а замовником Ваших послуг, то він хоче наступного:

1. Видалення публікації (у різних варіаціях: або повне видалення, або заміна на інший контент і тому подібне)
2. Видалення кеша, а ще краще і усьому цієї сторінки видачі гуглу (це дуже легко, виявляється, можна зробити через http://www.google.com/webmasters/-раніше цього не знав, думав, потрібно чекати доки гугл сам побачить што сторінка змінилася і змінить видачу).

Ось, власне, і усе.

Ціна питання-абсолютно договірна.
У моєму випадку-1000 гривен.
Яку мені перевели на картковий рахунок і яку я перше зняв в банкоматі.

ПІСЛЯМОВА

Я Ось тепер думаю: а якби почалося вирубування і усе цивілізованим чином не вирішився? Тоді без підтримки колег-блогерів зовсім не обійшлося б ..
Звідки перший висновок: блогер блогера повинен підтримати (принаймні інформаційно!) В будь-якій з подібних ситуацій "наїзду" на контент-адже тоді можна привести такий резонанс справи, позивач не рад буде такій рекламі.
Другий вивід (і рада)-у разі "наїзду" не лякатися: навіть якщо хост заблокує ваш акаунт, навіть якщо що б не сталося-завжди є ЖЖ, є вордпрес.кому, є вконтакте, є Фейсбук, являється хай5, є тематичні форуми, є конкуренти і природні недоброзичливці позивача, являються, врешті-решт, колеги-блогери, а разом-ого-го який інформаційний майданчик!
Третій вивід (і рада)-у разі переходу до відкритих військових дій краще публікацію у себе в блозі таки видалити (можливо, замінивши на інформацію про те, що відбувається) : у такому разі позивач не може наїхати ні на Ваш хост, ні на Вас через суд-тоді як Ви усю повноту доступних засобів для ведення інформаційної війни.
Публікацію, наприклад, можна розмістити десь, звідки ніхто ніколи її видалити не зможе, або якщо і зможе-те дуже нескоро, і просто розповсюдити інформацію про останні події з посиланням на неї, крім того-цей линк можна розкрутити через різного роду біржі, через публікації в блогах колег-блогерів; розмістити інформацію про це на цілій купі тематичних форумів, розіслати мейлы конкурентам позивача з інформуванням про усе, що відбувається; кинути цей линк в комменты до усіх тематичних постів в блогах з першої сотні видачі гугля по певних пошукових запитах, і ще багато-багато-багато іншого ..
Хоча перед цим ніщо не заважає Вам проконсультуватися з юристом на рахунок того дійсно є до чого приколупатися в статті; як варіант-змінити її так, щоб зміст поста залишився таким же, а форма-з точки зору нашого законодавства-кристально чистою.

Декілька слів, як і обіцяв, про хосте.
Як тільки представники позивача подали скаргу моєму хосту-той відразу мене про це повідомив, додав повний текст самої скарги, і дадл три доби на який-небудь коментар з мого боку.
Коментар він, правда, отримав відразу-і упродовж усіх перипетій я тримав свій хост в курсі подій.
Я не знаю як в подібних ситуаціях поступають інші хосты-але до реакції мого ніяких претензій.

Краще, звичайно, з такими моментами не стикатися (чи стикатися-тільки у свою користь;)), але-ніхто, як мовиться, не застрахований.
Нариватися-не вимагається; але і відступати у разі наїзду передчасно також не коштує.
УСПІХІВ!
www.liex.ru-автоматичне розміщення статей з прямими посиланнями