Я хочу створити блогВ попередній статті ми з вами обговорили що таке блог і для чого він потрібний, сьогодні переходиться до другого кроку, і в цьому посту я вам повідаю що таке домен і хостинг.

Ми перейшли вже до іншого кроку. На цьому кроці ми розглянемо деяку кількість, скажімо так, технічних питань. Як пише шалено багато джерел у Вебе, для того щоб створити власний блог або інтернет-сайт необхідно виконати наступні кроки:

Придбати доменне ім'я
Придбати хостинг

Доменне ім'я-це адреса, по якому відвідувачі стануть заходити на Ваш щоденник.
хостинг-це як би притулок, простір на підключеному до інтернету сервері, де стане міститися увесь матеріал Вашого проекту (файли, зображення, система управління блогом, база даних з Вашими записами).

Є вірогідність створити щоденник на безвідплатних сервісах, таких як LiveJournal, blox.ua і інші, не придбаваючи нічого. Там усі зроблять за Вас-виділять місця стільки, наскільки допустимо правилами сервісу, дадуть ім'я практично таке, яке надають на цьому сервісі усім.

Як на мене, витрати на власний, свій, блог дуже незначні, а позитивних сторін в тому, щоб створити standalone (автономний) блог істотно більше. Тому варіант роботи з безвідплатними сервісами я роздивлятися не буду (тим більше, на них і так досить детально змальовані умови використання).

Отже, почнемо ..
Підбір доменного імені.

Я думаю, недаремно в цьому терміні знаходиться слово-Ім'я. Це справді дуже принциповий момент-підібрати вірне і красиве ім'я для власного інтернет-корабля! Адже як судно назвеш-так воно і попливе.

Моє представлення таке-ім'я зобов'язане бути не долгым, легко вимовлятися, більшість повинна знати його точне написання, воно зобов'язане захищати суть, ідею, сенс Вашого блогу. Це майбутня адреса Вашого блогу, який відвідувачі стануть набирати в браузері, щоб виявитися на Вашому блозі.

Подумайте над тим-Ви бажаєте, щоб Ваш щоденник відвідували? Тоді не нехтуйте потурбуватися перед підбором імені про своїх відвідувачів, оскільки саме вони стануть його набирати часто.

Ще один епізод при підборі імені-прагнете, щоб ім'я включало по малій мірі одне з ключових слів (слів, якими можна змалювати Ваш блог, які вірніше відображують його сенс). Це Вам знадобиться пізніше при роботі з пошуковими системами, проте це вже інша історія.

Як же придумати це доменне ім'я? Як з'ясувати, чи вільно воно, або не заволодів його вже ним хтось інший? По-перше, в плані вигадки імені-межі може позначити тільки Ваша вигадка і такі чинники :

- Ім'я складається, приміром так, з самого "імені" і "суфікса". У разі мого блогу, моя адреса seorulit.com Тут seorulit-це власне "ім'я", а .com-це "суфікс". Вам треба вигадати ім'я і підібрати один з численних легкодоступних суфіксів, але так, щоб поєднання ім'я + суфікс була незайнята, ніким іншим досі не зареєстрована.

- Ім'я, в більшості випадків, має можливість бути лише з букв латинського алфавіту, чисел і символів "тире", а також кількість символів в імені частенько має бути не менше 2 або 3.

Закінчень безмежно багато. Міжнародні-це, приміром,. Com,. Org,. Net,. Info,. In

Як обстежувати вакантне ім'я? Одним з методів вважається наступний-знаходите в гуглі компанії, реєструючі доменні імена, заходите на їх сторіночку і традиційно відразу перед очима форма пошуку доменного імені, в якому місці можна ввести само ім'я і підібрати "пташками" суфікси, які Вас цікавлять. Ці суфікси, по правильному, іменуються зонами, і саме з підбору зони залежить ціна домена, тобто скільки необхідно буде сплатити за реєстрацію. Вписавши ім'я і натиснувши клавішу "перевірити"-Ви отримаєте дані про те, які домени вільні, а які зайняті.

Тепер ми зробили свій вибір з ім'ям, але не квапитеся його реєструвати! Спочатку прочитайте наступний крок ..

Вибір хостингу

Яким вимогам зобов'язаний відповідати необхідний нам хостинг? З власного досвіду можу заявити, що найменшими параметрами хостингу для створення свого блогу мають бути наступні:

- Простір під файли від 50-100 Мб

- Баз даних MySql від 1 шт

- Підтримка PHP версії 4, а переважно 5

- Підтримка. Htaccess

- Виділеній пам'яті для запуску скриптів від 32 Мб (проте краще 64 Мб)

Про усі ці характеристики можна запитати в службі підтримки який завгодно хостинг-компании. Чи пропонуємо користуватися пропозиціями спеціалізованого хостингу для WordPress, де створені усі потрібні умови для створення інтернет-сайту на WordPress.

Чому я писав, що не потрібно квапитися реєструвати доменне ім'я? Тому що велика частина хостинг-компаний, при придбанні у них хостингу в період від 1 року, дарує реєстрацію доменного імені, тобто вартість реєстрації домена вже включена в ціну хостингу.

Нарешті, якщо Ви вже прийняли рішення створити свій блог-купуйте собі хостинг, зареєструйте доменне ім'я і переходите до наступного кроку